Taryfy dynamiczne

Taryfy dynamiczne

Dynamiczne taryfy w Europie: wyzwania i rozwiązania. Polskie realia w obliczu ujemnych cen energii z perspektywy SolarEdge Technologies Poland Historia energetyki w Polsce napisała kolejny rozdział, gdy po raz pierwszy w historii naszego kraju pojawiły się ujemne ceny energii. To zjawisko nie tylko zaskakuje, ale również wskazuje na zmiany w sposobie funkcjonowania sektora energetycznego. Taka…

Trzy sposoby na poprawienie bezpieczeństwa.

Trzy sposoby na poprawienie bezpieczeństwa.

Instalacja i konserwacja systemu energii słonecznej jest ogólnie bezpiecznym procesem. Jednakże, podobnie jak samochody, którymi jeździmy, niektóre systemy fotowoltaiczne mają lepsze zabezpieczenia fotowoltaiczne niż inne. Aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, ważne jest zrozumienie podstaw działania systemu fotowoltaicznego.

TNO

TNO

SolarEdge był zadowolony z wyników, które potwierdziły, że mechanizmy bezpieczeństwa SolarEdge pomyślnie przeszły wszystkie przeprowadzone testy. TNO zauważyło, że „Sense Connect i SafeDC™ to uzupełniające się środki bezpieczeństwa, które przekraczają światowe standardy bezpieczeństwa”. Są one zatwierdzone przez TNO pod kątem wykrywania i przerywania łuków elektrycznych przed i po ich wystąpieniu.

Energia dla wsi

Energia dla wsi

25 stycznia 2023 r. wystartował program Energia dla wsi , w ramach którego o dofinansowanie na instalacje OZE ubiegać będą mogli się rolnicy i spółdzielnie energetyczne. Głównym celem programu jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Całkowity budżet programu Energia dla wsi wynosi 1 mld złotych. Pierwszy nabór ruszył już…

Nowy program dla fotowoltaiki. 500 mln zł na instalacje na blokach

Nowy program dla fotowoltaiki. 500 mln zł na instalacje na blokach

Portal Money.pl informuje, że Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda zapowiedział nowy rządowy program kierowany do prosumentów lokatorskich. Dofinansowanie wysokości 50 proc. kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną otrzymają zarówno wspólnoty, jak i spółdzielnie mieszkaniowe.