Technologia

Korzystamy z najwyższej klasy paneli fotowoltaicznych

POZNAJ WYKORZYSTYWANą PRZEZ NAS TECHNOLOGIę

Produkty SolarEdge

Dzięki zróżnicowanej ofercie produktów rozwiązania falowników SolarEdge są przeznaczone dla różnorodnych segmentów rynku energii, w tym mieszkalnych, komercyjnych i wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych.

Falownik SolarEdge Home

  • Poziom hałasu dostosowany do pracy w domu ? brak zewnętrznego wentylatora
  • Wyjątkowa sprawność (98%)
  • Przygotowanie do użytku z magazynem energii ? jeden falownik dla systemu fotowoltaicznego i magazynu energii(*)
  • Zintegrowany monitoring na poziomie modułu
  • Szybkie i proste uruchomienie falownika bezpośrednio ze smartfonu przy użyciu aplikacji SolarEdge SetApp
  • Połączenie z Internetem przez Ethernet lub bezprzewodowo (Wi-Fi, brama ZigBee, sieć komórkowa)
  • Dłuższe łańcuchy dzięki stałemu napięciu falownika
  • Inteligentne zarządzenie energią
  • Zaawansowane rozwiązanie bezpieczeństwa ? zintegrowana ochrona przed zwarciem łukowym

Pytania i odpowiedzi

Fotowoltaika

Cena uzależniona jest od mocy instalacji, wielkości domu, potrzeb rodziny, rodzaju paneli oraz kwoty dofinansowania. Koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną wiąże się z łączną mocą fotoogniw oraz miejscem ich montażu.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna zmniejsza koszty energii elektrycznej.

Na większości dachów można zainstalować panele fotowoltaiczne. Nie wszystkie dachy nadają się pod moduły PV. Zdarzają się dachy zbyt stare, które obarczone są ryzykiem zawalenia i nie mogą przyjmować dodatkowych ciężarów. Nie zainstalujemy na nich paneli PV.

By przyłączyć instalacje fotowoltaiczną do sieci trzeba wypełnić wniosek do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, zostanie wysłana do nas osoba odpowiedzialna za dokonanie podłączenia oraz montaż licznika dwukierunkowego. Będzie on zliczał energię wytworzoną przez instalację PV i wysłaną do sieci, jak również tą, która będzie z sieci odbierana.

W przypadku instalacji fotowoltaicznej, która ma zaspokajać zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię elektryczną, pozwolenie na budowę instalacji PV nie będzie potrzebne. Na instalacje o mocy poniżej 50 kW pozwolenie nie jest wymagane.

Główną przyczyną awarii zagrażających bezpieczeństwu instalacji fotowoltaicznej jest jej wadliwy montaż. O bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej należy zadbać już na etapie jej projektowania. Projekt musi uwzględniać wszelkie aktualne normy oraz zasady bezpieczeństwa. Profesjonalna doświadczona ekipa instalatorska zna niezbędne procedury.

NIE ZWLEKAJ

Zamów bezpłatną wycenę