Technologia

Korzystamy z najwyższej klasy paneli fotowoltaicznych

POZNAJ WYKORZYSTYWANą PRZEZ NAS TECHNOLOGIę

Produkty SolarEdge

Dzięki zróżnicowanej ofercie produktów rozwiązania falowników SolarEdge są przeznaczone dla różnorodnych segmentów rynku energii, w tym mieszkalnych, komercyjnych i wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych.

System SolarEdge Home

Dzięki SolarEdge bezpieczeństwo systemu PV zaczyna się na poziomie modułów, aby zmaksymalizować ochronę ludzi i mienia.

SolarEdge oferuje najwyższej klasy rozwiązania, które odpowiadają najbardziej rygorystycznym standardom branżowym. Nasz kompleksowy pakiet zapewnia bezpieczeństwo dla instalatorów, personelu konserwacyjnego, służb ratowniczych oraz właścicieli systemów. Skorzystaj z ulepszonych rozwiązań SolarEdge, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.

Należy do nich funkcja SafeDC™, która redukuje napięcie prądu stałego podczas awarii sieci lub wyłączenia falownika. Kolejne rozwiązanie SolarEdge, Platforma Monitoringu (dostępna bezpłatnie przez 25 lat) umożliwia kontrolę na poziomie modułu oraz wysyła automatyczne alerty o problemach związanych z systemem, zapobiegając potencjalnym zagrożeniom. Ponadto, umożliwia zdalne rozwiązywanie wielu problemów z instalacją. Wbudowana w falowniki SolarEdge ochrona przeciwłukowa AFCI wykrywa i zapobiega powstawaniu łuków elektrycznych poprzez automatyczne wyłączanie falownika dla długości szeregu do 400 m.

Prezentacja technologii

Pytania i odpowiedzi

Fotowoltaika

Cena uzależniona jest od mocy instalacji, wielkości domu, potrzeb rodziny, rodzaju paneli oraz kwoty dofinansowania. Koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną wiąże się z łączną mocą fotoogniw oraz miejscem ich montażu.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna zmniejsza koszty energii elektrycznej.

Na większości dachów można zainstalować panele fotowoltaiczne. Nie wszystkie dachy nadają się pod moduły PV. Zdarzają się dachy zbyt stare, które obarczone są ryzykiem zawalenia i nie mogą przyjmować dodatkowych ciężarów. Nie zainstalujemy na nich paneli PV.

By przyłączyć instalacje fotowoltaiczną do sieci trzeba wypełnić wniosek do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, zostanie wysłana do nas osoba odpowiedzialna za dokonanie podłączenia oraz montaż licznika dwukierunkowego. Będzie on zliczał energię wytworzoną przez instalację PV i wysłaną do sieci, jak również tą, która będzie z sieci odbierana.

W przypadku instalacji fotowoltaicznej, która ma zaspokajać zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię elektryczną, pozwolenie na budowę instalacji PV nie będzie potrzebne. Na instalacje o mocy poniżej 50 kW pozwolenie nie jest wymagane.

Główną przyczyną awarii zagrażających bezpieczeństwu instalacji fotowoltaicznej jest jej wadliwy montaż. O bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej należy zadbać już na etapie jej projektowania. Projekt musi uwzględniać wszelkie aktualne normy oraz zasady bezpieczeństwa. Profesjonalna doświadczona ekipa instalatorska zna niezbędne procedury.

NIE ZWLEKAJ

Zamów bezpłatną wycenę