• 792-615-928
  • biuro@solmar-pv.pl
  • poniedziałek-piątek 8:00 - 16:00

Dla czego instalacje fotowoltaiczne SolarEdge?

0 Comments

Instalacje fotowoltaiczne SolarEdge

SolarEdge została założona w 2006 roku i ma ponad 70% udziału w rynku w sektorze optymalizacji energii. 

Oferta produktów SolarEdge obejmuje optymalizatory mocy, wysoce wydajne falowniki oraz portal internetowy do monitorowania na poziomie modułu jak również wykrywania błędów. System SolarEdge umożliwia pozyskiwanie większej ilości energii słonecznej z dowolnego systemu fotowoltaicznego

Bezpieczeństwo

Instalacje fotowoltaiczne SolarEdge są jedynymi tak rozwiniętymi systemami które dbają o bezpieczeństwo użytkowników oraz instalatorów.

Inteligentne falowniki

Falowniki jedno- i trójfazowe dla różnorodnych instalacji w budynkach mieszkalnych, od małych dachów po duże instalacje o dużej mocy. Dostępne są również falowniki kompatybilne z rozwiązaniami wyposażonymi w akumulatory i ładowarki pojazdów elektrycznych.

Falownik solarny DC-AC SolarEdge został specjalnie zaprojektowany do współpracy z optymalizatorami mocy SolarEdge. Ponieważ MPPT i zarządzanie napięciem są obsługiwane osobno dla każdego modułu przez optymalizator mocy. Falownik jest odpowiedzialny tylko za inwersję prądu stałego na prąd przemienny. W rezultacie jest to mniej skomplikowany, bardziej opłacalny, bardziej niezawodny falownik słoneczny ze standardową 12-letnią gwarancją. Istnieje możliwość przedłużenia do 20 lub 25 lat. Stałe napięcie łańcucha zapewnia działanie przez cały czas z najwyższą wydajnością niezależnie od długości łańcucha i temperatury.

 

Optymalizatory mocy

Zintegrowane z inteligentnymi modułami SolarEdge lub zainstalowane na modułach innych firm. Umożliwia niezależne działanie każdego modułu, zapewniając większą produkcję energii, zwiększone bezpieczeństwo i stały monitoring z każdego modułu. Optymalizator mocy SolarEdge jest konwerterem DC/DC, który jest instalowany do każdego modułu fotowoltaicznego lub wbudowany przez producenta modułu, zastępując tradycyjną solarną puszkę przyłączeniową. Optymalizatory mocy SolarEdge zwiększają moc wyjściową systemów fotowoltaicznych poprzez ciągłe śledzenie maksymalnego punktu mocy (MPPT) każdego modułu osobno. Ponadto optymalizatory mocy monitorują wydajność każdego modułu, przesyłają dane o wydajności do portalu monitoringu SolarEdge w celu zapewnienia lepszej, efektywniejszej obsługi systemu na poziomie modułu. Każdy optymalizator mocy jest wyposażony w unikalną funkcję SafeDC™. System ten automatycznie odcina napięcie DC modułów po każdym wyłączeniu falownika lub sieci. MPPT na moduł pozwala na elastyczne projektowanie instalacji z wieloma orientacjami, nachyleniami i typami modułów w tym samym łańcuchu. Optymalizatory mocy SolarEdge są objęte 25-letnią gwarancją.Moduły inteligentne

Najwyższej jakości moduły słoneczne SolarEdge ze zintegrowanymi optymalizatorami mocy dla większej produkcji energii i szybszej instalacjiego montażu. Elegancka czarna rama i doskonała niezawodność.

 

Platforma monitorowania

Zapewnia bezpłatne monitorowanie wydajności na poziomie modułu w czasie rzeczywistym i zdalną obsługę techniczną, aby wydłużyć czas pracy instalacji. Łatwy dostęp z komputera lub urządzenia mobilnego.

Więcej o systemie SolarEdge można poczytać na stronie producenta

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem


Share:

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *